פיתחתי תכנית מאד מיוחדת המיועדת להורה יחידני שאימץ ילד גדול.

אם זה נוגע לכם, או למישהו שאתם מכירים – 

הקליקו וקבלו תכנים עם ערך הנוגעים לעולם האימוץ.

.

"בדרך למרפאת השיניים ביום ששי בחצות לא יכולתי לחשוב על שום דבר. היום אימצתי ילדה, הגיעה אלי בצהריים עם העובדת הסוציאלית מלשכת האימוץ, שעזבה כעבור שעתיים וזהו – עכשיו אני אחראית, מהיום המציאות השתנתה, אני 'האמא' שלה, והיא בוכה וצועקת ואומרת שכואבת לה השן – מה עושים??

לילה, חושך בחוץ. חושך מוחלט גם בראש שלי, מבולבלת. מבוהלת. אף פעם לא הייתי אחראית למישהו אחר – ומהיום אני אם חד-הורית – יש לי ילדה!

פתאום הבליח ניצוץ – מאחורי הבית יש סניף של מגן-דוד-אדום, שם ידעו לטפל בה – אור והצלה! רגע קטן של תושייה, אור קטן – מגרש את החושך. ביקור קצר במרפאה – וחזרנו הביתה רגועות, יש תרופה, אפשר ללכת לישון בביטחה." מתוך הספר שלי שעומד לצאת לאור.

.

לא הייתה לי שליטה על ההתרגשות והבלבול  שאחזו בי, אבל התושייה, האור הפנימי – התעוררו בתוכי, ואז, כמו נס קטן, כל השאר נעשה, התבהר, נרגע.

האם זה באמת נס?

כשהרצון גדול אבל התוצאה לא ממש משמחת אותנו  – רגשי האשמה והביקורת עולים, ואנחנו נמצאים  בחושך – מתוכו קשה לפעול.

במיוחד כהורה לילד גדול, ובמיוחד כשהילד מאומץ – לפעמים נדמה שיש רק חושך.

אני מתרגשת מאד להביא אליכם

תכנית ייחודית להורה יחידני לאימוץ ילד גדול

קשה להיות לבד כשיש מריבה גדולה עם הילד, כשאין מי שיתמוך בעקרונות החשובים לך, כואב כשהסביבה לא מבינה מה הבעייה, בושה במה שאחרים עשויים לחשוב עליך, רגשי אשם כשהילד לא מתנהג 'על פי הנורמות'. יש צורך לחוויות משותפות, המון שאיפות שלא מתממשות – 

הורה יחידני מכיר כל אלו

אפשר לצמוח מתוך הקשיים האלו, המון ניסים קטנים קורים בדרך גם להורה גם לילד גם למערכת היחסים שלהם.

הירשמו וקבלו מסרים מדוייקים ברורים וגם פירוט על התכנית כולה.

אתם מכירים אותי – 

אני מבססת את הדברים על הניסיון שלי ועל הכלים הייחודיים שלי, שהוכיחו את עצמם גם באופן אישי וגם בעבודה עם משפחות ואנשים פרטיים.

"הגעתי לצילה אחרי המלצות רבות. גם אני אימצתי את בני בגיל שנתיים וחצי. התחלנו את התהליך עם תסכול גדול בעניין המשך חיי עם הילד. הייתה הבנה מיידית. מאז אני מגיעה באופן קבוע כדי למוסס עוד דברים שחוסמים לי את הדרך. זה עובד פשוט נפלא וצילה אלופה בתחומה. תודה ענקית."  ליאורה מ.

אם אתם מכירים מישהו שיש לו עניין באימוץ – הורים, אנשי מקצוע, מטפלים – אנא העבירו גם לו. העזרה שלכם חשובה לי וגם לכל אלו שהתכנית ליווי הורה יחידני תביא לו תועלה.

 

בברכה,

צילה הרטמן

אימון וטיפול בכל שלב בתהליכי אימוץ ילדים

M.Ed. בחינוך ושילוב אמנויות בהוראה, C.F. מוסמכת מטעם ביירון קייטי בשיטת 'העבודה',
לימודי הכשרה כפסיכותרפיסטית בשיטת הגשטאלט מטעם אוני. בר-אילן והמכון הישראלי לגשטאלט.